Umělá inteligence pro volnočasové aktivity (AIVA)

Specializovaná školení, Umělá inteligence

Kurz je zaměřen na rozvoj kreativních a praktických dovedností při využívání umělé inteligence (AI) v různých oblastech volnočasových aktivit. Naučíme vás, jak efektivně používat nástroje AI k automatizaci, tvorbě obsahu, analýze a zlepšení osobních či skupinových aktivit. Připravíme vás na to, jak integrovat AI do vašich každodenních činností, ať už jde o kreativní tvorbu, sportovní tréninky, hudbu nebo programování.

Kurz podporuje kreativitu, rozvoj kritického myšlení a schopnost pracovat s technologiemi, které obohatí volnočasové programy pro děti i dospělé.

Toto školení vám pomuže

• Vytvářet nevšední aktivity pro různé typy zájmových činností v souladu s moderními trendy
  • Naučit se využívat umělou inteligenci k vytváření nebo k inspiraci pro tvorbu zajímavých interaktivních aktivit pro děti a mládež
  • Umožnit lépe přizpůsobit náplň a tempo volnočasových činností cílové skupině
  • Získat přehled o nejnovějších AI nástrojích

Kdo by se měl kurzu zúčastnit?

• Vedoucí kroužků, kteří hledají nové způsoby, jak zaujmout děti s pomocí umělé inteligence
  • Pedagogové a pracovníci volnočasových center, kteří chtějí zapojit moderní technologie do aktivit s dětmi a mládeží
  • Trenéři a lektoři kroužků, příměstských táborů a sportovních oddílů
  • Učitelé všech stupňů ZŠ a SŠ

• Seznamte se s AI
    1. Úvod do umělé inteligence
    2. Co je to AI a jaké jsou její současné možnosti oproti minulosti
  • Proč se věnovat AI?
    1. Praktické použití AI v každodenním životě
    2. Příležitosti a výhody, které AI přináší
  • Co AI dokáže a na co (zatím) nestačí?
    1. Oblasti, kde AI exceluje
    2. Omezení AI a etické otázky
  • Generování textů a práce s nástroji jako ChatGPT nebo Copilot
    1. Jak zadávat správné dotazy (prompty)
    2. Tipy a triky pro vylepšení kvality výstupů
    3. Jak se nenechat oklamat: porozumění limitacím AI
  • Psaní emailů a vytváření obsahu s AI
    1. Automatizace komunikace (např. psaní emailů)
    2. Tvorba kreativních textů a článků
  • Základní grafika s AI nástroji
    1. Nástroje, které vám mohou pomoci (Canva, DALL-E, apod.)
    2. Fotky, obrázky a pozadí
    3. Práce s textem a grafickými prvky
  • Vytváření vizuálních efektů
    1. Generování kreativních návrhů
    2. Automatická editace videa
  • Hudební výchova s AI
    1. AI nástroje pro analýzu hudby a remixování
    2. Trénink tempa a zvukových efektů
  • AI ve sportu
    1. Analýza pohybu a techniky
    2. Personalizované tréninkové plány a cvičení
  • Jazykové a přírodovědné kroužky
    1. Tvorba personalizovaných cvičení a her
    2. Simulované cizojazyčné rozhovory pomocí AI
  • IT kroužky
    1. Práce s GitHub Copilotem
    2. Tvorba a optimalizace kódu pomocí AI
1 den (9:00hod. - 17:00hod.)
4 300,00 Kč (5 203,00 Kč včetně 21% DPH)

LEKTOR

Michal Kolomazník

Michal Kolomazník se řadí mezi špičkové odborníky v oblasti agilních metodik a patří k exkluzivní skupině 200 držitelů celosvětově uznávané instruktorské licence PROSCI pro adaptaci a řízení změn. Disponuje také auditorskými dovednostmi v normách ISO. Aktuálně působí v Microsoftu, kde hraje klíčovou roli při řízení inovativních projektů se zaměřením na umělou inteligenci. Jeho kariéra zahrnuje významné pozice, jako jsou finanční manažer u Procter & Gamble a vedoucí nákupu a kvality v ENGIE.

Michal je také aktivní ve výzkumu interakcí mezi člověkem a umělou inteligencí a angažuje se jako dobrovolník ve spolupráci s OSN na podporu vedoucích pracovníků v neziskovém sektoru, což odráží jeho hluboký závazek k sociální odpovědnosti a globálnímu rozvoji.