Etiketa a normy v písemném styku: přehledně i nevšedně aneb Jak udělat perfektní první dojem (ENPS)

Microsoft 365 & Office, Ostatní

Ve svém oboru jste skvělí a svou agendu máte v prsteníčku levé ruky… Přesto vnímáte, že byste mohli svou práci zautomatizovat, zrychlit, díky tomu ušetřit nějaký ten čas a investovat ho sami do sebe, do nové příchutě čokolády, do své rodiny nebo do rozšíření vlastních znalostí.

Hlavním cílem semináře je sjednocení úpravy dokumentů, úspora času při současném zvyšování prestiže organizace zavedením normy do praxe.

Nedílnou součástí semináře je seznámení s pravidly společenského chování v písemném styku, díky kterému zlepšíte vztahy nejen mezi organizací a vnějším světem, ale také mezi zaměstnanci. Rozbor dokumentů organizace a návrhy ke zlepšení jsou už jen třešničkou na dortu.

A pokud jste z komerční sféry, naučíme Vás, jak se odlišit a být zapamatovatelní v době, v níž se většina firem snaží být zapomenuta.

V písemné komunikaci nemáme nikdy druhou šanci udělat perfektní první dojem.

TENTO TRÉNINK VÁM POMŮŽE:

• Sjednotit vzhled a úpravu dokumentů
  • Zjednodušit si práci a zautomatizovat vytváření dokumentů
  • Ušetřit spoustu času
  • Zjistit, jak se na úpravu dokumentů dívá legislativa a judikatura
  • Uvědomit si, že ve spoustě věcí máte přehled, ale leccos jste nevěděli
  • Naučit se komunikovat s blbci a brát život s nadhledem

KDO BY SE MĚL TRÉNINKU ZÚČASTNIT?

• Všichni zaměstnanci, kteří v rámci svého pracovního zařazení vytvářejí textové dokumenty a e-maily
  • Od paní na sekretariátu až po generálního ředitele
  • Každý, kdo píše v e-mailech „dobrý den“

Forma výuky

Vzdělávací program je realizován prezenční formou u nás anebo u zákazníka.

Privátní trénink a termíny na míru

Pro toto školení vzhledem k jeho specifičnosti v současné době nejsou vypisovány veřejné termíny. Primárně tento kurz realizujeme jako uzavřené firemní školení. V případě privátního kurzu na míru je níže uvedená osnova pouze inspirací. Finální obsah vzdělávání, jeho délka i termíny budou přizpůsobeny konkrétním potřebám a cílům účastníků.

Níže uvedená orientační cena na osobu je kalkulována v případě privátního školení pro 3-4 účastníky, a to při zachování standardní délky školení.

S námi máte na výběr: přijďte na kurz osobně do naší učebny, nebo se ke kurzu připojte online. Pokud preferujete online formu, uveďte prosím do poznámky v objednávce "Připojím se virtuálně".

• Pravidla společenského chování v písemném styku
  • Závaznost či nezávaznost zápisu obchodní firmy (názvu organizace) dle obchodního rejstříku
  • Názvy právnických osob dle judikátů
  • Interpunkční znaménka, spojovník a pomlčka
  • Zkratky, značky, peněžní částky, čísla a číslice, kalendářní data, časové údaje
  • Legislativní dopady na úpravu dokumentů zhotovených organizacemi
  • Skenování a vyvěšování smluv na internet a zveřejňování v registru
  • Rozbor dokumentů vytvářených organizací
  • Problémové oblasti při vytváření dokumentů a pokročilé funkce v MS Word
  • Nástavba pro komerční sektor: Jak se odlišit a být zapamatovatelný
1 den (9:00hod. - 16:00hod.)

Lektor

Seminářem Vás provede autor revize normy ČSN 01 6910, autor odborné publikace k úpravě dokumentů, dealer skvělé nálady a céček.