Blender – Pokročilé materiály a renderování (BLR3)

Grafika, 3D Grafika

Chcete posunout své 3D projekty na profesionální úroveň a dosáhnout fotorealistických či stylizovaných výsledků? Tento kurz vám poskytne komplexní znalosti a pokročilé techniky práce s materiály, texturami a renderováním v Blenderu. Naučíte se nejen jak dosáhnout fotorealistických nebo stylizovaných výsledků, ale také jak následně vylepšovat výstupy pomocí pokročilých kompozičních nástrojů.

Během kurzu si osvojíte schopnosti, které vám umožní vytvářet a kombinovat komplexní materiály a masky, optimalizovat nastavení renderování a efektivně pracovat s vlastnostmi modelů pro dosažení technicky dokonalých a vizuálně působivých výstupů. Ať už vytváříte statické obrázky nebo animace, výsledky vašeho renderování budou ohromující jak po estetické, tak po technické stránce.

TOTO ŠKOLENÍ VÁM POMŮŽE:

• Vytvářet komplexní materiály a textury s různými vrstvami a efekty
  • Efektivně používat pokročilé techniky renderování ve Cycles a EEVEE
  • Optimalizovat kvalitu a čas renderování pro realistické i stylizované výstupy
  • Používat kompoziting a postprodukční techniky k vylepšení výsledných renderů
  • Naučit se základy renderování animovaných sekvencí a práci s videoeditorem v Blenderu

KDO BY SE MĚL KURZU ZÚČASTNIT?

• Kurz je určen pro 3D tvůrce, kteří chtějí zdokonalit své schopnosti v oblasti materiálů a renderování
  • Vhodné pro umělce zaměřené na vizualizace, animace a motion grafiku
  • Ideální pro ty, kteří již ovládají základy Blenderu a chtějí se posunout na pokročilejší úroveň

KDE A KDY KURZ PROBÍHÁ?

S námi máte na výběr: Přijďte na kurz osobně do naší učebny, nebo se ke kurzu připojte online. Pokud preferujete online formu, uveďte prosím do poznámky v objednávce "Připojím se virtuálně".
Více informací k hybridní formě školení naleznete zde.

• Připomenutí důležitých základů 3D
    1. Připomenutí nejdůležitějších postupů práce ve 3D
    2. Rekapitulace základních principů práce s materiály
    3. Úpravy nastavení scén
  • Vytváření komplexních materiálů
    1. Vrstvení textur
    2. Vrstvení materiálů
    3. Vytváření a práce s maskami
    4. Využívání vlastností modelů k tvorbě materiálů
    5. Komplexní materiály
    6. Stylizované materiály
  • Pokročilé techniky renderování pro profesionální výstupy
    1. Renderování ve vrstvách
    2. Renderování kanálů - AOVs
    3. Optimalizace kvality a času renderů
    4. Výhody a nevýhody Cycles
    5. Výhody a nevýhody EEVEE
  • Kom ompoziting a postprodukční techniky
    1. Skládání vrstev renderu
    2. Využití kanálů renderu k pokročilým korekcím – AOVs
    3. Korekce a úpravy finálních renderů
  • Sekvence a animace
    1. Renderování animovaných sekvencí
    2. Využití videoeditačních nástrojů v Blenderu
    3. Distribuované renderování
Pro účast na kurzu je doporučeno mít základní znalosti práce v prostředí Blenderu na úrovni kurzu Blender – Úvod do 3D. Kurz je veden na platformě Windows, ale znalosti jsou univerzální pro všechny běžné operační systémy (Windows, Mac, Linux).
Blender – Úvod do 3D (BLR)
Doporučený následný kurz:
Blender – Sculpting a tvorba komplexních modelů (BLR2)