Síla myšlenky je neviditelná jako semeno, ze kterého vyroste obrovský strom. Je však příčinou viditelných změn v životě člověka. (L.N.Tolstoj)

JSEM V KURZU: DOTOVANÉ VZDĚLÁVACÍ KURZY PRO VŠECHNY

Získejte státní příspěvek na školení ve výši až 50.000 Kč!

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) nabízí prostřednictvím internetového portálu Úřadu práce (ÚP) dotované vzdělávací kurzy. V nabídce dostupných kurzů IT najdete také vybrané kurzy školicího centra ICT Pro.

Získat můžete příspěvek až do celkové výše 50 000 Kč, a to na rekvalifikační (akreditované) kurzy a také na běžné kurzy digitálního vzdělávání (neakreditované), absolvované v období 3 let.

• Výše příspěvku na kurz digitálního vzdělávání činí 82 % z celkové ceny kurzu.
  • V případě rekvalifikačního kurzu je to 100 % z celkové ceny kurzu.

Výše spoluúčasti na financování je vždy přehledně uvedena u nabízených termínů každého kurzu na e-shopu ÚP a je také uvedena v přehledu aktuálně dostupných termínů:

Místo Název kurzu Počet dní Termín od Vaše cena vč.DPH
PrahaPenetrační testování a etický hacking (HCK1) 312.08.20244 095 Kč REGISTROVAT
PrahaUmělá inteligence - využívání moderních nástrojů AI v praxi (AI4) 202.09.20241 830 Kč REGISTROVAT
PrahaOracle - Jazyk SQL (ORA0) 304.09.20243 572 Kč REGISTROVAT
PrahaPython - základy programování (PYTH1) 311.09.20242 571 Kč REGISTROVAT
PrahaASP.NET Core - tvorba webových aplikací v prostředí .NET (ASP2) 316.09.20243 071 Kč REGISTROVAT
PrahaPower BI - Efektivní analýza dat a reporting (PWBI1) 219.09.20241 939 Kč REGISTROVAT
PrahaKubernetes - základy orchestrace (KUBER1) 223.09.20243 246 Kč REGISTROVAT
BrnoPython - základy programování (PYTH1) 325.09.20242 571 Kč REGISTROVAT
PrahaSQL Server - základy optimalizace výkonu (MSQL3) 226.09.20242 745 Kč REGISTROVAT
BrnoPower BI - Efektivní analýza dat a reporting (PWBI1) 208.10.20241 939 Kč REGISTROVAT

Nenašli jste v tabulce kurz, který hledáte?

Do tabulky přidáváme pouze garantované termíny, tedy kurzy u kterých je ve velkém časovém předstihu jisté, že minimální kapacita je naplněna a kurz bude v daném termínu realizován na 100 %.

Naše nabídka čítá více než 500 typů školení. Pokud máte zájem o jiné z námi nabízených školení, neváhejte nás kontaktovat. Jakmile budeme mít pro dané školení garantovaný termín a kurz budeme moci zveřejnit na portále ÚP, zašleme Vám avízo o možnosti přihlášení.

Kdo může o dotaci zažádat?

Jednoduše řečeno všichni! Příspěvek je určen pro všechny se zájmem o vzdělávání. Konkrétně se jedná o:

Podmínka účasti je přítomnost v evidenci zájemců o zaměstnání:

Nárok na dotaci mají všichni, a to i ti, kteří momentálně nejsou v evidenci Úřadu práce. Pro dotaci je však nutné se zařadit do tzv. evidence zájemců o zaměstnání. Není třeba se toho obávat, protože u žádosti o vzdělávání je možné zaškrtnout volbu vyřazení z této evidence po ukončení kurzu.

Kdo dotaci poskytuje?

Dotační program zaštiťuje MPSV. Jedná se o Operační program Zaměstnanost, který podporuje vzdělávání občanů ČR v oblasti digitálních dovedností.

Na jaké kurzy je příspěvek určen?

Dotace je určena na standardní či rekvalifikační vzdělávací kurzy IT. Je vhodná jak pro prezenční, tak i online kurzy v českém nebo anglickém jazyce.

Kolik zaplatí Úřad práce?

ÚP uhradí za účastníka 82 % z konečné ceny kurzu – po jeho úspěšném absolvování.

Kolik zaplatí účastník vzdělávání?

Účastník musí uhradit 18 % z konečné ceny kurzu – před jeho absolvováním.

Jakou maximální částku může ÚP poskytnout?

ÚP může poskytnout jednomu účastníkovi příspěvky do souhrnné výše 50 000 Kč v horizontu 3 let.

Kdy podat přihlášku?

Pozor! Přihlášku na kurz je nutné podat nejpozději 30 dnů před zahájením kurzu, aby měl Úřad práce i vzdělávací centrum dostatečný čas na její vyřízení před zahájením kurzu.

Veškerá komunikace probíhá online

Celý proces od přihlášení do internetového portálu Úřadu práce, přes výběr kurzu, až po odeslání a schválení žádosti probíhá elektronicky, přímo v rozhraní portálu. Tam také můžete sledovat aktuální stav svojí žádosti.

Jak podat žádost a kde se přihlásit na kurz?

1. Přejděte na portál Úřadu práce, kde najdete i odpovědi na všechny svoje případné otázky (Často kladené otázky).
  2. Zvolte možnost Kurzy digitálního vzdělávání → Vybrat kurz
  3. Přihlaste se do portálu prostřednictvím některého z prvků Identity občana (bankovní identita, e-občanka atd.) nebo Datové schránky.
  4. V portálu Úřadu práce vyberte podporovaný kurz ICT Pro, který máte zájem absolvovat.
  5. Prostřednictvím portálu vyplňte přihlášku na kurz a žádost odešlete.
  6. Stav žádosti můžete sledovat ve svém účtu v portálu MPSV→ sekce Moje kurzy. Po schválení Úřadem práce obdržíte informace o výši a podmínkách úhrady poměrné části kurzovného.
  7. Absolvujte vybrané školení u nás v ICT Pro.
  8. Kromě nových dovedností získáte i uznávané osvědčení o absolvování kurzu.

Pokud budete potřebovat s čímkoli poradit či pomoci, neváhejte se na nás obrátit!